Diger kürsülere ait olmayan İ.T.Ü. ile alakalı konular için...

Bildiğiniz gibi dersleri seçtikten sonra onları danışmana onaylatma olayı bu dönem yeni çıktı. Amaç danışman ile öğrencinin tanışmasını sağlamak. İyi, güzel, hoş da bu durum tatil için kötü oldu. Bazı arkadaşlar tatile çıkmadan danışmana onaylatmışlar ama benim böyle bir şey yapma şansım olmadı ne yazıkki. Dersler internetten seçildikten sonra danışmana onaylatılacak. Son gün 5 Şubat saat 14:00. Bu tarihten önce yaptırılmalı. Benim sorum şu: Eğer bu onay işini yaptırmazsak ne olur? Zaten internetten dersimizi seçmedik mi? Onayı yaptırmazsak derslere başlayamıyor muyuz? Onaylatmazsak ne olur ya da çok önemliyse okullar açıldıktan sonra onaylatamaz mıyız?

osmanervan

Bölüm: KON
27 Oca 2010, 15:13 Başa Dön

Zaten kayıt dönemi olan 1-5 Şubat döneminden önce onaylatmanız gerekiyor. En azından formda yapılan açıklama, bu şekilde. Sorunuza gelince, genel olarak kimse bu konuda net fikirlere sahip olmadığından, danışmanınıza mail atarak sorun derim.

Yine de benim kendi görüşüm, okullar açıldıktan sonra onaylatma gibi bir seçeneği kabul etmeyecekleri yönünde..
Kullanıcı avatarı
montoya10

Bölüm: BLG
27 Oca 2010, 17:25 Başa Dön

bence şuanda tek yapman gereken danışmanına mail atarak durumdan haberdar etmek ve derslerini bildirmek. imza işinin bi önemi oldugunu sanmıyorum.
dayandığım şey de danışmanımın bana dersleri seçtikten sonra derslerinde değişim olursa o zaman da başka doldurup getirirsin onu imzalarım demesi. otomasyondan bağımsız bi durum bu olay zannettiğim kadarıyla.
Kullanıcı avatarı
segemerion

27 Oca 2010, 17:50 Başa Dön

Bu danışmana onaylatma saçmalığı sadece lisans öğrencileri için mi yoksa yüksek lisans öğrencilerinin de yapması geekenbir şey mi?

Mantıken sadece lisans öğrencileri için olması gerek çünkü yl öğrencileri zaten danışman ile birlikte yapıyor kaydı.
Kullanıcı avatarı
KoRGeNeRaL

Bölüm: BLG
27 Oca 2010, 17:55 Başa Dön

Yeni ders seçim sistemi ile ilgili rektörün açıklamaları:

http://teknikforum.com/haber/84
Kullanıcı avatarı
itu24

27 Oca 2010, 18:25 Başa Dön

Arkadaşlar önemli bir sorum olacaktı, danışman sisteminin getirilmesinden sonra irregular'lar için sistemin cuma günü açılması aynen devam ediyor değil mi?
Kullanıcı avatarı
Kabız Eşek

Bölüm: MAK
27 Oca 2010, 18:51 Başa Dön

Aldığım on dersin sadece ikisinin notu açıklandı. Notlarım açıklanmadan nasıl program yapıp, formu danışmanaya yollayacağım bilmiyorum. Nasıl bir iş anlamadım. Hocalar bu konuda bilgilendirilmedi mi acaba?
Kullanıcı avatarı
mâlihülyâ

Bölüm: INS
27 Oca 2010, 18:59 Başa Dön

teknikforum yazdı:Yeni ders seçim sistemi ile ilgili rektörün açıklamaları:

http://teknikforum.com/haber/84

Rektör yazdı:Yeni Ders Seçimi Hakkında Bilinmeyenler
Onur Güzel / 26 Ocak 2010 16:53
........2009-2010 Bahar öğretim dönemi(bu dönem) ders seçimleri esnasında sistem hakkında esnek davranılacağını ve belirtilen formların kayıttan önce danışman öğretim görevlisine imzalatılmasını istemelerine rağmen, özellikle şehir dışından kayıt yapacak öğrencilerin bu kağıtları kayıt sonrası imzalatabileceklerini belirtti......

Kullanıcı avatarı
Sl@yer

Bölüm: ELE
27 Oca 2010, 19:03 Başa Dön

benim danismanim bu sistemin bu donem uygulanamayacagini kimsenin sistem hakkinda bilgi sahibi olmadigini soyledi..ama sen kagidi getir nereye lazimsa atarim ben imza sonra sikinti olmasin dedi..eger sen olmazsan da bi arkadsaina rica et o getirsin atarm dedi..
Kullanıcı avatarı
cocostifler

Bölüm: INS
27 Oca 2010, 19:39 Başa Dön

[quote="Sl@yer"][/quote]

eğer bu doğruysa iyi olur
rektör: özellikle şehir dışından kayıt yapacak öğrencilerin bu kağıtları kayıt sonrası imzalatabileceklerini belirtti.

http://teknikforum.com/haber/84 burada haberi ayrıntılı vermişler
inşallah doğrudur. o zaman şehir dışında olanlar geldikten sonra yaptırabilecek onlar için son gün 5 şubat değil yani

bir de irregularlar ne zaman seçecek dersleri? önce seçme falan oluyor mu onlara?

osmanervan

27 Oca 2010, 19:57 Başa Dön

osmanervan yazdı:eğer bu doğruysa iyi olur
rektör: özellikle şehir dışından kayıt yapacak öğrencilerin bu kağıtları kayıt sonrası imzalatabileceklerini belirtti.

http://teknikforum.com/haber/84 burada haberi ayrıntılı vermişler
inşallah doğrudur. o zaman şehir dışında olanlar geldikten sonra yaptırabilecek onlar için son gün 5 şubat değil yani

bir de irregularlar ne zaman seçecek dersleri? önce seçme falan oluyor mu onlara?

Az önce danışmanımdan cevap geldi, böyle bir açıklamanın doğru olmaıdığını ve söylenti olduğunu söyledi. Kaydın ilk iki günü için bana süre verdi.
Kullanıcı avatarı
Sl@yer

Bölüm: ELE
27 Oca 2010, 20:38 Başa Dön

zaten ben istesem de danışmanım burda iomayacak ilk 3 gün. kendsinle konuşmuştum amerikada olcakmış 3 şubatta döncekmiş geri o nedenle ben bu işi 4 veya 5 şubatta yaptırabilcem yani son iki gün müsait olcak benim danışmanım. kötü oldu ama ya keşke rektörün açıkladığı karar doğru olsaydı. şimdi boşu boşuna bir kaç erken gelmek zorunda kalcam. ama benim işim gene iyi ben çanakkaleden gelcem, bi de yurt dışından gelecekler var asıl onlar için kötü oldu.

osmanervan

27 Oca 2010, 20:55 Başa Dön

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir