Diger kürsülere ait olmayan İ.T.Ü. ile alakalı konular için...

arkadaşlar bahar döneminde yüksek lisans başvurusu yapılıyor mu? eğer yapılıyorsa inşaat mühendisliğinin hangi bölümlerinde yapılıyor bilgisi olan varsa çok memnun olurum.

tolga1203

Bölüm: INS
19 Ağu 2010, 19:15 Başa Dön

atalante yazdı:Arkadaşlar bu dönem İTÜ'de yükseğe başlayacağım ama öncelikle bilimsel hazırlık okuyacağım. Bu nedenle kayıtla ilgili falan bir kaç sorum var;

1. Kaydı normal akademik takvimdeki zamanda yapacağım da dersleri otomasyondan mı alacağım yoksa kendim mi uğraşacağım? Alacağım dersleri İnşaat bana bildirecek sanırım da ne zaman olacak bu, zira sadece 8 ders alacaksın dediler derslerin hangisi olduğuna dair bir şey söylenmedi. Şaşkın ördek gibiyim şu an.
2. Bilimsel hazırlık okurken aynı zamanda yüksek lisanstan ders alabiliyor muyum? 2 derse kadar alabiliyorsun gibi bir şey okudum ama gene de emin olmak istiyorum. :mrgreen
3. Bu sene burs almak istiyorum. Lisansı birincilikle bitirdim, özellikle bunu kullanarak burs alabileceğim yerler var mıdır?

Bu üçünü istiyorum. =)

kaydını normal kayıtlardan sonra yapıyorsun galiba, danışmanıyla belirledikleri bir tarihte yaptırmıştı ev arkadaşım (bilimsel hazırlık için).

bilimsel hazırlıkta yl dersi alınabiliyor evet. ama nasıl olur bilemiyorum, danışmanla falan heralde.

bursları tam bilemesem de TÜBİTAK en sağlamı galiba.
Kullanıcı avatarı
mühendis_pervane

Bölüm: ELE
19 Ağu 2010, 19:48 Başa Dön

Ya arkadaşlar, bu yüksek lisans için kimlikler ne zamna çıkıyor, bilen yok mu?

İlla okulun açılışını mı beklemek lazım. Ben kendim gidip çıkartamaz mıyım acaba?

kamgarn

Bölüm: TEK
22 Ağu 2010, 19:18 Başa Dön

ben 2. dönem için yüksek lisansa başvurucam. eylüldeki proficiency'e girmek için bugün ydy'e gittim ama bu sınavdan aldığım puanın geçerli olmayacağını söylediler.. yüksek lisans kaydından önceki sınavları kabul etmiyolarmış artık..
bu hep mi böyleydi yoksa yeni çıkan bir şey mi?

PrmthS

Bölüm: MET
24 Ağu 2010, 23:45 Başa Dön

PrmthS yazdı:ben 2. dönem için yüksek lisansa başvurucam. eylüldeki proficiency'e girmek için bugün ydy'e gittim ama bu sınavdan aldığım puanın geçerli olmayacağını söylediler.. yüksek lisans kaydından önceki sınavları kabul etmiyolarmış artık..

ee ocakta yükseğe başvuracak adaylar eylülde sınava alınmıyor mu yani? nasıl olacak bu iş :hmm
Kullanıcı avatarı
Helios

Bölüm: SMT
24 Ağu 2010, 23:47 Başa Dön

PrmthS yazdı:ben 2. dönem için yüksek lisansa başvurucam. eylüldeki proficiency'e girmek için bugün ydy'e gittim ama bu sınavdan aldığım puanın geçerli olmayacağını söylediler.. yüksek lisans kaydından önceki sınavları kabul etmiyolarmış artık..

sallamışlar bence.
Kullanıcı avatarı
silvara

Bölüm: KON
25 Ağu 2010, 01:46 Başa Dön

kamgarn yazdı:Ya arkadaşlar, bu yüksek lisans için kimlikler ne zamna çıkıyor, bilen yok mu?

İlla okulun açılışını mı beklemek lazım. Ben kendim gidip çıkartamaz mıyım acaba?

geçen hafta kart ofisine gittiğimde önümüzdeki ay çıkacağını söylediler.

engineering_tr

Bölüm: CEV
25 Ağu 2010, 02:07 Başa Dön

yaz mezunları henüz y.l. kayıtlarını yapmadılar (6-9 eylül arası kayıtlar). gecikme bu nedenle olabilir.
Kullanıcı avatarı
maeglin

Bölüm: GEM
25 Ağu 2010, 13:59 Başa Dön

endüstri mühendisliği yüksek lisansına kayıt yaptırdım, fakat ingilizce yeterlilik olmadığı için 3 eylül deki sınava giricem, eğer geçemezsem hazirana kadar hakkım duruyormuş (ydy de seneye eylüle kadar geçsen bile olur dediler :)).. benim merak ettiğim şimdi eylülde yeterliliği veremezsem ilk dönem hiç ders alamayacağım sanırım, bu durumda ikinci döneme kadar ingilizceyi halletsem bile ikinci dönem derslerinden başlayabiliyo muyum kafadan, bi sıkıntı çıkar mı? bi de geçemezsem öğrenci işlerine gidip bi işlem yapmam gerekecek mi? baya bi sıkıntı oldu içime :D

zihuatanejo

30 Ağu 2010, 23:14 Başa Dön

arkadaşlar İTÜ öğrencisiyim.İTÜ işletme muh de yuksek yapmak için ne gibi koşullar gereklidir.bilen var mı ales dışında .

geniusleo

31 Ağu 2010, 02:04 Başa Dön

ewt bi cvp gelırse bilen arkadaşlardan sevinirim

geniusleo

31 Ağu 2010, 18:40 Başa Dön

yaz okulunda mezun olacak birisi bahar sonunda yüksek lisans başvurusunu yapabilir mi? :blink
Kullanıcı avatarı
PebbleFlintstone

Bölüm: INS
06 Eyl 2010, 09:56 Başa Dön

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir